Цукор здатен загоювати складні рани Автор: Lesly · Опубліковано: 14.10.2009 17:13 · Розділ: Медицина

Вчений з Великобританії виграв грант в розмірі 25 тис. фунтів стерлінгів на вивчення лікувальних властивостей цукру – стародавнього африканського "медичного препарату" для загоєння ран.

43-річний уродженець Зімбабве, Мозес Муранду, шокував лікарів, коли посипав інфіковані порізи одного з пацієнтів госпіталю цукром-піском. Медики були вражені ще більше, коли побачили, що рани загоїлися, причому швидше, ніж у випадку застосування традиційних ліків. У такий спосіб Муранду вилікував ще 20 хворих.

Мозес, викладач медицини, з Вулвергемптонського Університету (University of Wolverhampton) розповів: "Використання цукру-піску в лікуванні ран ніколи не практикувалося у Великобританії, хоча з пастами на основі цукру місцеві лікарі знайомі".

В Зімбабве цукор - це традиційний засіб лікування. "Коли я був дитиною, то часто бачив, як мій батько посипав рани сіллю або цукром. Тому я виріс з усвідомленням, що всі так роблять. Тут слід сказати, що сіль викликає больові відчуття, тоді як цукор навпаки суттєво знеболює. Крім того цукор набагато дешевший ніж традиційні ліки і, як доведено, не менш ефективний", - розповідає Муранду.

Він був спантеличений, коли дізнався, що у Великобританії цукор в подібних цілях не застосовується. Саме з його ініціативи було розпочате 6-місячне дослідження лікувальних властивостей цього продукту. В ході проекту лікарі застосовували цукротерапію на різноманітних ранах, включаючи пролежні, зовнішні виразки та, навіть, рани після проведення ампутацій. Вони посипали інфіковані рани цукром, а потім робили перев’язку. В результаті, було констатовано, що рани 21 пацієнта повністю затягнулися протягом 3 тижнів використання цукротерапії.

Лікувальні властивості цукру пояснюються тим, що він здатен вбирати вологу, яка сприяє росту та розмноженню бактерій під пов’язкою. Тому всі бактерії, що встигли потрапити в рану з часом гинуть, а стерильність прискорює природні процеси загоєння тканин.

Мозес додав: "Я радію за пацієнтів, що страждали від жахливих та виснажуючи ран і яким традиційні ліки не змоги допомогти. Цукор не тільки дає їм надію, але й зменшує болі в процесі лікування. Я б дуже хотів, щоб Державна служба охорони здоров’я схвалила цю методику, адже вона дійсно працює".

Критики цукротерапії висловлюють побоювання, що цукор може виявитися прекрасним джерелом живлення для бактерій, а це у свою чергу може призвести до погіршення стану хворих. Однак, як запевняють дослідники, в реальному житті все відбувається навпаки.

Вчені не можуть пояснити магічні властивості цукру, проте погоджуються, що це справжній прорив у сучасній медицині.

Джерело: dailymail.co.uk


Інші новини розділу