В Китаї знайдено довгохвостих птерозаврів Автор: Вікторія · Опубліковано: 14.10.2009 15:00 · Розділ: Цікаві факти

Китайські та британські палеонтологи знайшли в скельних відкладах на північному сході Китаю раніше невідомий науці вид птерозаврів. Мініатюрна істота завбільшки з ворону підкоряла повітряний простір мезозою 160 млн. років тому, харчувалася крихітними динозаврами і їх дитинчатами, а рівновагу втримувала з допомогою довгого хвоста (40% загальної довжини тіла), що дістався їй від предків-птеродактилів. У тварини були довгі щелепи, ряд маленьких гострих зубів і гнучка шия, яка, на думку палеонтологів, допомагала їй маневрувати при сильному вітрі.

Вчені вирішили назвати птерозаврів Darwinopterus modularis на честь Чарльза Дарвіна. «Дарвіноптер всіх нас добряче шокував. Ми завжди розраховували знайти перехідну ланку з проміжними типовими рисами, такими як досить довгий хвіст. Найдивніше в дарвіноптері те, що в нього голова і шия, як у високорозвинених птерозаврів, а весь інший скелет, у тому числі дуже довгий хвіст, як у примітивних форм», - дивується один з керівників дослідження Девід Унвін з університету Лестера.

На землі дарвіноптер був повільним і незграбним. Вивчаючи китайські скельні відклади, вчені знайшли відразу понад 20 кістяків цього виду. Подібне масове скупчення останків може вказувати на трагічний характер загибелі сім'ї дарвіноптерів. Ці птерозаври населяли Землю 65-220 млн. років тому.

Перші Архозаври, що піднялися в повітря були маленькими звірками з повним набором зубів, які, як вважається, не вміли пересуватися по суші. Їхні нащадки перетворилися на різноманітних, найчастіше дуже великих господарів небес, які успішно переміщалися по землі, а в повітрі ставали справжніми асами завдяки розвиненим крилам і коротким хвостам. У них сильно витягнулися шия і голова, "розгубилися" зуби, а п'ятий палець на нижніх кінцівках атрофувався або зовсім зник. Деякі пізні птерозаври поросли «хутряним» покривом. В кінці юрського періоду спочатку вимерли маленькі «крилаті рептилії», а потім і великі. Їхню нішу заповнили птахи.

Джерело infox.ru


Інші новини розділу