На території України з’явилася проросійська «Донецька республіка» Автор: Lussilda · Опубліковано: 10.02.2009 20:56 · Розділ: Суспільство

Декілька активістів громадської організації проголосили на українській території Донецьку російську федеративну республіку (ДФР). В листівках, які роздавали представники ГО «Донецька Республіка» на імпровізованому мітингу з нагоди 91 річниці з дня утворення Донецько-Криворізької Республіки, йдеться, що нова республіка є суверенною Російською федеративною державою у складі України.

І створена вона, на думку організаторів заходу, «на історично російських землях, що об'єдналися в них рівноправними народами і зараз перебувають в «українській окупації», - пише «Росбалт».

«Відповідно до декларації про державний суверенітет ДФР, носієм суверенітету і джерелом державної влади у в новій державі є її багатонаціональний російський народ» - пишеться в листівці. І державною мовою, вони, як не дивно, визнали російську.

І хоч, за задумом громадських діячів, державний суверенітет ДФР проголошується в ім'я вищих цілей! (забезпечення кожній людині невід'ємного права на гідне життя, здоров'я, освіту, вільний розвиток рідної культури тощо), проте вони ж затверджують виняткове право на володіння, користування і розпорядження народним багатством держави Україна новоствореній Донецькій федерації.

Також, згідно з рішенням з'їзду «Донецької республіки», де була прийнята декларація, ДФР оголошується законною правонаступницею Донецько-Криворізької Радянської Республіки (ДКРР), заснованої 9 лютого 1918 року.

Нагадаємо, що про ДКРР пише «Вікіпедія»: це назва тимчасового маріонеткового територіального утворення, організованого більшовиками за вказівкою В Леніна для надійного забезпечення центру Росії паливом і харчовими продуктами. Проіснувала ДКРР заледве 3 місяці.

Як повідомляє УНІАН, Апеляційний суд Донецької області ще 24 січня 2008 року затвердив рішення Донецького окружного адміністративного суду про примусовий розпуск Донецької обласної громадської організації ”Донецька республіка”.

Згідно з рішенням суду, організацію було розпущено «за порушення законодавства про об`єднання громадян і проведення діяльності, яка спрямована на порушення територіальної цілісності держави».

На початку грудня 2008 р. в квартирах членів ГО пройшли обшуки, а вже незабаром активістам були пред'явлені звинувачення в сепаратизмі. Тоді ж СБУ стверджувала, що на даний час на Україні припинена діяльність всіх «радикальних структур», які нібито «під контролем ззовні» робили замах на територіальну цілісність України.

І все ж, не дивлячись на судове рішення і заяви Служби Безпеки, мітинг таки відбувся, хоч і не сильно зацікавив гостей і мешканців Донецька. Рідкі перехожі висловлювалися проти заходу.

"Я проти такого іноземного ставлення цих громадян до держави Україна», - сказав житель Донецька Володимир Кловський.

За його словами, якщо вони хочуть незалежної Донецької республіки, нехай їдуть в Ростовську область. Там, на кордоні Росії та України, є місто Донецьк.

Джерела: «Росбалт», ЗІК, Новинар, УНІАН


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.