Танення льодовиків завдає збитків сільському господарству Автор: Вікторія · Опубліковано: 14.10.2009 11:51 · Розділ: Екологія

Дослідження, проведене співробітниками Кашмірського університету, показало, що танення льодовиків може негативно вплинути на водопостачання Гімалайського регіону, що позбавить засобів до існування дві третини з 10 мільйонів населення, які живуть за рахунок сільського господарства, садівництва, розведення домашньої худоби та лісництва.

Площа льодовика Колахой, найбільшого на індійській території Кашміру, за останні 40 років скоротилася з 13 до 11,5 кв. км - на 18%. Саме Колахой живить річку Джелум, яка є життєво важливою для сільського господарства пакистанської провінції Пенджаб. Інші льодовики регіону зменшилися за той же період на 16%.

Найбільший в Каракорумі дендритовий льодовик Сіачен, який знаходиться у витоках річки Шайок, втратив близько половини своєї площі. Постійне підвищення атмосферних температур призвело до того, що льодовик скоротився в довжину з 150 до 74 кілометрів.

За словами кліматологів, сьогодні "відступають" 90% всіх гімалайських льодовиків, причому деякі з них - небувало швидкими темпами, на 44-45 метрів за рік.

Джерело terralab.ru


Інші новини розділу