Вітаміни можуть бути небезпечними для здоров'я Автор: Вікторія · Опубліковано: 14.10.2009 10:49 · Розділ: Краса і здоров'я

Американські вчені закликали підходити з обережністю до вживання в їжу вітаміну А, оскільки його надлишок може завдати серйозної шкоди організму, викликавши проблеми з виробленням енергії клітинами і створивши хаос в роботі всіх внутрішніх органів.

На потенційну небезпеку цієї речовини звернули увагу співробітники одного з дослідницьких центрів Нью-Йорка, які займаються боротьбою з онкологічними захворюваннями. Експерти відзначили, що люди можуть несвідомо перевищити необхідну дозу вітаміну А, оскільки він міститься не тільки в харчових добавках, фруктах і овочах, а й у різних косметичних кремах.

При проведенні експериментів вчені використовували людські клітини, а також клітини лабораторних мишей. При цьому фахівці оцінювали дію вітаміну А на різних стадіях вироблення енергії. Виявилося, що його ключовий компонент - ретинол - виступає в якості датчика при даних процесах. Він також необхідний для здійснення метаболізму на мітохондріальному рівні.

Якщо організм отримує занадто багато або замало цієї речовини, то мітохондрія не функціонує належним чином, а в клітинах всіх внутрішніх органів настає хаос, що загрожує виникненням серйозних розладів в організмі. У зв'язку з цим, вчені радять з обережністю використовувати харчові і косметичні продукти, збагачені вітаміном А.

Джерело briansk.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.