Ван Гога визнано чудовим письменником Автор: Lesly · Опубліковано: 13.10.2009 14:51 · Розділ: Культура

Відомий голландський художник Вінсент ван Гог був також літературним генієм, стверджують дослідники, які вивчали його кореспонденцію протягом 15 років. "Ван Гог був видною особою в сучасному мистецтві, однак залишив після себе цінні напрацювання і в галузі літератури", - розповідає директор музею ван Гога, Аксель Ругер (Axel Ruger).

Загалом 902 листи, написані та одержані художником-імпресіоністом між 1872 та 1890, – роком коли він покінчив з життям самогубством у 37-річному віці, - нещодавно були опубліковані, вийшовши в світ шеститомною збіркою. А оригінальні листи будуть представлені для загального огляду в музеї ван Гога до 3 січня наступного року.

"Багато людей стверджують, що це справжні витвори мистецтва і я цілком з цим погоджуюсь, - додав один з дослідників музею. – Він великий письменник. В нього чудовий стиль. Почавши читати, ти вже не можеш зупинитися. Вивчаючи його послання, ми відкрили для себе нового ван Гога і це аж ніяк не божевільний, недооцінений сучасниками геній, що проживав у злиднях".

Основними темами листів, що ввійшли до експозиції є мистецтво та література, 893 з них написані самим художником, а 83 - адресовані йому. Більшість з них, що написана голландською та французькою, ван Гог адресував своєму молодшому брату Тео, інші – друзям та однодумцям, таким як Поль Гоген (Paul Gauguin) та Еміль Бернар (Emile Bernard).

<strong>Лист ван Гога адресований молодшому брату Тео. Вересень 1881 року.</strong> Фото взяте з сайту chinadaily.com.cn
Лист ван Гога адресований молодшому брату Тео. Вересень 1881 року. Фото взяте з сайту chinadaily.com.cn

Як розповідають дослідники, художник мав звичку робити ескізи в своїх листах, частина з яких відображала етапи створення певних художніх творів. Для цікавості їх можна порівняти з готовими шедеврами.

Що ж до прози, то писав він про власне сприйняття мистецтва, говорив про літературу та історію, а також ділився свіжими анекдотами. З цих листів ми можемо зрозуміти, що художник однаково цінував літературу та мистецтво. Так, в одному з них, він говорить: "Багато людей, особливо серед наших друзів вважають слова за ніщо. Однак, сказати щось гарно так само важко, як і намалювати..."

Звідси ж дізнаємося, що всупереч поширеній думці, про те що ван Гога у свій час не розуміли та недооцінювали, його сучасники поважали митця, а протягом шести останніх років життя він щомісяця отримував стипендію від свого брата в розмірі 200 франків (що на той час було досить пристойною сумою). Крім того, проаналізувавши численні листи художника, дослідники характеризують його як розсудливу, енергійну, рішучу, цілеспрямовану та педантичну людину.

Джерело: chinadaily.com.cn


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?