Здійснено перший авіапереліт на газовому паливі Автор: Вікторія · Опубліковано: 14.10.2009 09:50 · Розділ: Цікаві факти

Літак авіакомпанії Qatar Airways здійснив перший в історії рейс з використанням нового палива, частково зробленого зі зрідженого природного газу.

За даними перевізника, лайнер Airbus А-340-600 з двигунами компанії Rolls-Royce виконав рейс з Лондона до Дохи (Катар), що тривав понад шість годин. При цьому використовувалася паливна суміш, розроблена компанією Shell, яка на 50 відсотків складалася із звичайного авіагасу (отриманого з нафти), і ще на 50 відсотків - з так званого GTL-гасу (gas to liquids kerosene), виробленого з природного газу. На борту літака знаходилися представники корпорацій Airbus, компаній Rolls-Royce і Shell, а також представники інших компаній Катару.

Політ лайнера на новому паливі став черговим кроком у проекті консорціуму, до якого входять компанії Airbus, Qatar Airways, Qatar Petroleum, Qatar Science & Technology Park, Rolls-Royce, Shell а також WOQOD. Протягом більш ніж двох років консорціум вів розробку літака, здатного здійснювати польоти не на авіагасі, а на природному газі.

Раніше на комерційних авіалініях в Південній Африці також використовувався альтернативний вид палива, отриманий за допомогою переробки вугілля (coal-to-liquid kerosene). Однак GTL-гас екологічно безпечніший.

Катар є найбільшим у світі виробником природного газу і має у своєму розпорядженні 15% всіх доведених запасів природного газу.

Джерело aviationtoday.ru


Інші новини розділу