Вчені змогли сповільнити старіння серця Автор: Вікторія · Опубліковано: 13.10.2009 15:15 · Розділ: Медицина

Збої в роботі серця і зміни в серцевих тканинах, що наступають в міру старіння організму людини, можна зменшити і навіть повністю уникнути їх. До такого висновку прийшли японські вчені з Кіотського університету, провівши досліди на мишах. "Це дослідження показує, що зменшення або запобігання збоям в роботі серця - реальність", - заявив провідний дослідник з Кіотського університету в Японії, Тецуо Шіоі.

Збої в роботі серця можуть відбутися як від неминучого старіння організму людини і зміни природної структури серцевого м'яза, так і від впливу на серце шкідливих речовин, дія яких з віком збільшується.

У своєму дослідженні японські кардіологи спостерігали за генетично модифікованими мишами, у яких була пригнічена робота одного гена, що відповідає за тривалість життя клітин. Як показали досліди, які вчені провели раніше на дрозофілах та круглих червах, цей ген відіграє важливу роль у старінні тканин. Він також збільшує тривалість життя тварин і сповільнює зниження працездатності серцевого м'яза.

Після того, як генетично модифіковані гризуни досягли похилого, за мірками мишей, віку, вчені порівняли їх з контрольною групою. В результаті проведеного порівняння з'ясувалося, що у модифікованих мишей поліпшилася функція серцевого м'яза, підвищилася його еластичність, зменшилися ознаки старіння. Крім того, генетичний апарат таких тварин працював як у молодих особин.

Незважаючи на те, що вченим поки невідомий детальний молекулярний механізм такого покращення функції серця, вони вважають, що ефект генної модифікації пов'язаний з регулюванням роботи гормону інсуліну в клітинах.

Джерело newsmoldova.ru


Інші новини розділу