Німці обрали кращий роман року Автор: Вікторія · Опубліковано: 13.10.2009 12:08 · Розділ: Культура

У Франкфурті-на-Майні вже вп'яте присуджується Німецька книжкова премія. Її лауреатом стала 51-річна німецька письменниця, Катрін Шмідт. На думку журі, її новий твір «Ти не помреш» є найкращим німецькомовним романом року. Одним з головних претендентів на цю нагороду вважалася Герта Мюллер, удостоєна минулого тижня Нобелівської премії з літератури.

В книзі «Ти не помреш», що має автобіографічний характер, розповідається історія жінки, яка вийшла з коми, викликаної крововиливом у мозок. На членів журі справило враження те, як «то гранично лаконічно, то з глузуванням, то навіваючи моторошне відчуття, автор оповідає про думки і почуття тяжко хворої жінки, і читач поступово знайомиться з історією її сім'ї, шлюбу, а також раптового й нерозділеного кохання».

Катрін Шмідт виросла соціалістичній НДР. До початку літературної кар'єри вона працювала психологом.

Літературну премію - одну з найпрестижніших у Німеччині - щорічно присуджує Біржовий союз підприємств німецької книготоргівлі напередодні відкриття книжкового ярмарку у Франкфурті-на-Майні. У нинішньому році розмір премії становитиме 25 тис. євро.

Джерело vz.ru


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?