На засіданні РНБО Ющенко розкритикував газові домовленості уряду Автор: Lussilda · Опубліковано: 10.02.2009 19:51 · Розділ: Політика

«Юлія Тимошенко не мала повноважень домовлятися з Росією по газу», - заявив український президент Віктор Ющенко на засіданні Ради нацбезпеки і оборони. Глава держави наполягає, що дії прем'єра прямо загрожують державній незалежності України

Сьогодні в Києві пройшло засідання Ради національної безпеки та оборони (РНБО). На порядку денному – негайні заходи щодо забезпечення енергетичної безпеки України.

На зібрання запрошені всі члени Ради національної безпеки і оборони, керівництво апарату РНБО і керівництво національної акціонерної компанії «Нафтогаз України».

Президент України гостро розкритикував домовленості, досягнуті в ході газових переговорів між Україною та Росією. «В той час як Росія за останні три роки втричі підвищила ціну на газ для України, Україна, у свою чергу, не підвищувала ставку на транзит російського газу» - заявив президент.

«Прем'єр-міністр не виконала директиви і не мала повноважень на ухвалення тих рішень, які були прийняті в рамках московських домовленостей. Відповідного мандата уряду на це не було. Мандат чомусь приймався заднім числом, коли на першому засіданні уряд не підтримав такого розвитку подій», - сказав він.

В.Ющенко заявив, що на сьогодні НАК «Нафтогаз України» несе великі збитки через низьку ціну на транзит: «Для того, щоб закупити російський газ за нинішньою ціною для технологічної прокачки, ми несемо затрати, які більші, ніж виручка від транзиту. Ну чи це не парадокс дипломатії?»

Глава держави впевнений, що тема сьогоднішнього засідання – «це тема, яка межує з поняттями суверенітет і незалежність нашої країни. Це не просто поставка газу, дискусія про тарифи, не просто стан матеріальних резервів, переконаний, ніколи так гостро не стояла енергетична залежність в розумінні залежності політичної і економічної», - прокоментував Президент.

Він наголосив: стан справ вимагає термінової розробки і виконання цілого комплексу дієвих заходів, мета яких - нейтралізація існуючих загроз і надійне запобігання можливим викликам.

З самого початку прем'єр-міністр Юлія Тимошенко вважала розгляд домовленостей НАК "Нафтогаз України" і російського "Газпрому" щодо постачання і транзиту природного газу на РНБО непотрібним і недоцільним.

Сьогодні на брифінгу глава уряду заявила, що звернеться до суду для оскарження рішення засідання Ради національної безпеки й оборони 10 лютого, якщо воно буде відповідати розробленому проекту рішення, передають Українські Новини.

"Якщо буде збережене таке рішення РНБО, яке нам роздали як проект й у якому повертаються, по суті справи, корупційні махінації "РосУкрЕнерго", то я - як законослухняний громадянин - обов'язково опротестую це рішення", - сказала Тимошенко.

Прем'єр назвала обвинувачення Віктора Ющенка на її адресу дискредитацією роботи уряду.

"Для дискредитації роботи уряду, для дискредитації роботи прем'єр-міністра розгорнута ця пропагандистська кампанія, з якої, як завжди буде пшик", - сказала Тимошенко.

На думку глави уряду, єдина мета засідання РНБО - спроба повернути на газовий ринок "РосУкрЕнерго", пише «РБК-Україна».

Водночас вона зазначила, що й надалі має намір брати участь у засіданнях РНБО, оскільки за Конституцією до нових виборів є її членом.

За матеріалами: Прес-служба Секретаріату Президента, «РБК-Україна», Українські Новини


Інші новини розділу

 • Нові знахідки в розслідуванні катастрофи Boeing-777

  Нові знахідки в розслідуванні катастрофи Boeing-777 · Марина Левицкая · 16.06.2016 17:21

  Світові ЗМІ продовжують писати про хід розслідування катастрофи літака Boeing-777, який був збитий ще два роки тому в липні. Нові знахідки, виявлені на місці трагедії, дозволяють експертам по-новому поглянути на причини цієї масштабної авіакатастрофи.


 • Жителі гватемальського міста побили і спалили свого мера

  Жителі гватемальського міста побили і спалили свого мера · lesya · 13.10.2015 23:42

  У цивілізованих країнах світу недобросовісних політиків кидають до в’язниці або ж просто звільняють з посади, чим частенько вони користають. Інша річ Гватемала – в цій країні навряд чи є багато охочих здобути владу. Цими днями моторошна історія сталася у місті Консепсьон, що знаходиться на заході країни. Місцеві мешканці запідозрили мера населеного пункту у злочині, і вирішили влаштувати самосуд. В результаті побитий і обпалений Базиліо Хуракана помер.


 • Завдяки "тихій дипломатії" королева Єлизавета самотужки врятувала монархію

  Завдяки "тихій дипломатії" королева Єлизавета самотужки врятувала монархію · lesya · 21.09.2015 22:30

  Королева Єлизавета ІІ вже давно викликає повагу і захват у британців. А тепер, коли настала ювілейна дата з початку її правління, і королеву визнали персоною, яка найдовше протрималася на троні, про Єлизавету ІІ заговорили з новою силою. Саме вона, вважають історики, без сторонньої допомоги змогла врятувати у Британії монархію.


 • Політик порівняв норвезьких курців з гонимими євреями

  Політик порівняв норвезьких курців з гонимими євреями · lesya · 07.09.2015 17:40

  Про ті поневіряння, які довелося пережити єврейському народу в роки Другої світової війни, відомо багато, але не все. Їх переслідували, масово розстрілювали, вбивали в газових камерах, мучили в концентраційних таборах. Та виявляється, є люди, яких ще й зараз точнісінько так само переслідують. І не у віддалених країнах Африки чи в мусульманському світі, закони якого нам незрозумілі, а тут, у нас, у розвиненій і вільній Європі, а точніше, у Норвегії. Недавно один норвезький політик заявив, що є категорія населення, яку переслідують так, як свого часу переслідували євреїв.


 • В Барака Обами розгледіли риси психопатії

  В Барака Обами розгледіли риси психопатії · lesya · 06.08.2015 16:00

  Недавно один американський журналіст вирішив порозмислити над тим, чи нема, бува, в американського президента якихось психічних відхилень. Проаналізувавши кілька публічних виступів Барака, а також деякі його звички, колумніст видання The American Thinker дійшов висновку, що в американського лідера присутні ознаки всіх трьох психологічних відхилень, що належать до так званої Темної тріади. У Барака Обами, на думку автора статті, є і нарцисизм, і макіавеллізм і психопатія.