Тепловий діод дозволить створювати термокомп'ютери Автор: Вікторія · Опубліковано: 13.10.2009 13:37 · Розділ: Наука

Японським вченим вдалося створити тепловий діод - пристрій, здатний пропускати тепло лише в одному напрямку. Конструкція матеріалу складається з двох шарів різних видів перовскіту. Дані матеріали відрізняються тим, що їх теплопровідність залежить від температури.

Один з шарів має високу теплопровідність при високій температурі, а інший - навпаки. Дана конструкція аналогічна будові напівпровідникового діода, який складається з напівпровідників з різним типом домішкової провідності. В результаті, вченим вдалося отримати пристрій, який дозволяє текти теплу тільки в одному напрямку.

За словами дослідників, нові пристрої можуть знайти широке застосування, наприклад, для створення охолоджувальних систем для процесорів. Крім цього творці діода вважають, що він може бути використаний для створення термокомп'ютерів - обчислювальних систем, в яких переносником інформації буде виступати не електрика, як у звичайних машинах, а теплова енергія.

Джерело lenta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.