Представники котячих дуже вибагливі у виборі місця проживання Автор: Вікторія · Опубліковано: 13.10.2009 11:57 · Розділ: Цікаві факти

Багато видів великих кішок, включаючи леопарда, дуже прискіпливо ставляться до вибору місця проживання, уникаючи певних територій. Вчені з Зоологічного суспільства Лондона, які проводили дослідження в Танзанії, з'ясували, що всі види котячих не оселяються на орних землях. За словами фахівців, перетворення ареалів їхнього проживання в сільськогосподарські угіддя може сильно впливати на поширення м'ясоїдних тварин.

В ході дослідження, на 400 ділянках в Танзанії були встановлені приховані камери, завдяки яким зоологи змогли дізнатися багато нового про хижаків, що ведуть нічний спосіб життя. Дані з камер збираються і по сьогодні.

Як зазначає керівник дослідження, Наталі Петтореллі, раніше вважалося, що хижаки порівняно терпимі до зміни призначення земельних угідь. Однак результати роботи вчених свідчать про те, що представники сімейства котячих набагато чутливіші до освоєння земель людиною. Це означає, що площі охоронюваних заповідників в Танзанії повинні бути досить великими, щоб забезпечити м'ясоїдним тваринам найбільш комфортне існування і запобігти їхній міграції.

Джерело compulenta.ru


Інші новини розділу