Доведено факт існування рослиноїдних павуків Автор: Вікторія · Опубліковано: 13.10.2009 11:43 · Розділ: Природа

Вчені з Університету Вілланова, Університету Брандейса (США), Трентського та Королівського університетів (Канада) підтвердили, що основну частину раціону павуків-скакунів Bagheera kiplingi, що мешкають у Центральній Америці та на півдні Мексики, складає рослинна їжа.

Один з дослідників Ерік Олсон (Eric Olson) вперше (до цього всі 40 тисяч відомих науці видів павуків вважалися хижаками) спостерігав рослиноїдних B. kiplingi в Коста-Ріці. Через шість років інший учасник дослідження Крістофер Міхан (Christopher Meehan) повторив ці спостереження на території мексиканського штату Кінтана-Роо, який знаходиться на півострові Юкатан. Після цього вчені вирішили об'єднати свої зусилля і зібрати вичерпні документальні свідчення унікальності B. kiplingi.

Рослиноїдні павуки заселяють акації декількох видів, які також служать домом для мурашок роду Pseudomyrmex. Мурахи охороняють акації від зазіхань інших тварин, влаштовують собі житла у великих порожніх шипах рослини і поїдають її нектар, а також так звані тільця Белта (утворення на кінчиках листків, багаті протеїнами та ліпідами). B. kiplingi не приймають ніякої участі в захисті акацій, вони просто крадуть і нектар, і тільця Белта, уникаючи мурашиних «патрулів» за рахунок свого гострого зору та спритності.

За словами вчених, в мексиканській популяції B. kiplingi прагнення павуків до рослинної їжі було виражене більш явно, у той час як костаріканські павуки урізноманітнили свій раціон тваринною їжею (наприклад, личинками тих же мурах).

Свої спостереження автори підтвердили результатами лабораторних досліджень. Аналіз співвідношення вмісту ізотопів азоту 15N і 14N, за допомогою якого можна встановити положення виду в ланцюгу живлення, показав, що B. kiplingi найбільш близькі до мурашок Pseudomyrmex. При цьому за співвідношенням концентрації ізотопів вуглецю 13С та 12С, яке відображає зв'язок між твариною та її їжею, павуки B. kiplingi виявилися практично ідентичні тільцям Белта.

Джерело newstin.ru


Інші новини розділу