Уява може звільнити від болю Автор: Вікторія · Опубліковано: 13.10.2009 10:08 · Розділ: Краса і здоров'я

Американські вчені виявили, що діти можуть подолати приступи болю і дискомфорту в животі з допомогою керованої уяви. Згідно зі статистикою, приблизно кожна п'ята дитина відчуває частий біль у животі без видимої причини. Як було встановлено раніше, в таких випадках дуже ефективним виявилося самонавіювання.

Дослідники з Університету Північної Кароліни і Медичного центру Університету Дюка спробували досягти подібного ефекту за допомогою серії 20 - та 10-хвилинних сеансів "керованої уяви", записаних на компакт-диск. Один з таких записів, наприклад, пропонував дітям уявити, що в їхніх руках розтанув якийсь сяючий об'єкт, а потім покласти руки на живіт і уявити, як тепло та світло переходять з рук у живіт, формуючи там захисний бар'єр від болю.

Експериментальну методику протягом восьми тижнів випробували на 30 дітях віком від 6 до 15 років, половина яких використовувала записи в поєднанні з традиційною терапією, а інша половина отримувала лише звичайне лікування.

Після закінчення експерименту 73,3% пацієнтів з експериментальної групи повідомили про зменшення болю наполовину і, навіть, більше, в той час як звичайна терапія допомогла лише 26,7% дітей. Причому в двох третинах випадків, виражений лікувальний ефект від "керованої уяви" зберігався протягом як мінімум півроку.

Механізми дії нової методики до кінця не з'ясовані, однак доведено, що її ефект обумовлений як зниженням рівня тривожності, так і безпосереднім впливом на больові реакції. На думку керівника дослідження, Міранди ван Тільбург (Miranda van Tilburg), запропонована методика особливо приваблива своєю низькою вартістю і тим, що діти можуть застосовувати її самостійно.

Джерело newsland.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.