Щелепний суглоб виростили зі стовбурових клітин Автор: Вікторія · Опубліковано: 12.10.2009 17:35 · Розділ: Наука

Вчені з Колумбійського університету (США) створили фрагмент щелепного суглоба зі стовбурових клітин дорослої людини.

За словами дослідників, це перший випадок, коли їм вдалося виростити таку складну кістку.

Пошкодження скронево-нижньощелепного суглоба можуть виникати внаслідок вроджених дефектів, артриту або травм. Суглоб має складну структуру, тому відновити його за допомогою пересадки кісток, узятих з інших частин тіла, дуже складно. А методика вирощування кістки зі стовбурових клітин значно полегшує це завдання.

Фото взято з сайту bbc.co.uk
Фото взято з сайту bbc.co.uk

Взявши стовбурові клітини з кісткового мозку дорослої людини, вчені пересадили їх на каркас, створений на основі цифрових знімків щелепної кістки пацієнта, який в точності повторював її форму. Потім каркас зі стовбуровими клітинами був поміщений у спеціальний біореактор, що забезпечував надходження в тканини тієї кількості поживних речовин і білків-факторів росту, яка необхідна при природному формуванні кісток. Через п'ять тижнів був отриманий фрагмент щелепного суглоба, щоправда, без кровоносних судин і хрящової тканини.

В майбутньому вчені зможуть вирощувати в лабораторних умовах зі стовбурових клітин найскладніші за формою кістки черепа. Цю технологію можна буде використовувати не тільки для лікування захворювань суглобів, а й інших розладів, пов'язаних з кістками.

Джерело bbc.co.uk


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.