В Ізраїлі проходять парламентські вибори Автор: Lussilda · Опубліковано: 10.02.2009 16:47 · Розділ: Події у світі

В Ізраїлі 10 лютого стартували позачергові вибори в Кнесет. Голосування розпочалося о 7 ранку і буде тривати до 22 години. Вівторок оголошений в Ізраїлі вихідним днем.

Як передає Кореспондент, на парламентських виборах голосування проходить без особливих інцидентів. І хоча погана погода поки не зробила помітного впливу на хід голосування, явка виборців все ж залишає бажати кращого. Станом на 12:00 свої голоси віддали 23,4% від загального числа громадян, що мають право голосу, а це 5 мільйонів людей.

Ізраїльським законодавством не передбачено поріг, коли вибори визнаються такими, що відбулися. Єдине діюче обмеження - 2-відсотковий електоральний бар'єр для партій, що претендують на місце Кнесеті. Всього у виборчих списках значаться 34 партії та блоки, але реальні шанси на обрання мають близько 10-15.

До останнього аналітики не можуть скласти чіткого прогнозу. Фаворитом вважається права партія Лікуд, лідером якої є Біньямін Нетаньягу. У своїх передвиборчих промовах він переважно говорить про безпеку і побоювання, що ізраїльтян можуть атакувати араби, чи Іран. Нетаньягу також критикує нинішній уряд Ізраїлю на чолі з Егудом Ольмертом за те, що ракетні обстріли Ізраїлю зі смуги Гази не вщухають.

У той же час, останні соціологічні дослідження показують, що його наздоганяє центристська партія Кадіма на чолі з діючою главою МЗС Ципі Лівні. Вона перебрала керівництво партією після того, як розгорівся корупційний скандал довкола прем’єра Ольмерта. Лівні виступає за мирні переговори з палестинцями в обмін на землю, хоча її попереджають, що нині така риторика забирає голоси.

Але основна політична боротьба ще по переду. До парламенту пройде 120 кандидатів. За прогнозами, ні партія «Лікуд», ані «Кадіма» не зможуть набрати більше ніж 30 місць кожна. Тому справжніми переможцями виборів в Ізраїлі стануть ті, хто зможе здобути підтримку більшості парламенту і сформувати коаліційний уряд.

Несподівано високі результати соцопитувань продемонструвала партія російськомовних вихідців з пострадянського простору "Наш Дім - Ізраїль".

За матеріалами Кореспондент, BBCrussian.com


Інші новини розділу