Ефективність навчання не залежить від віку Автор: Вікторія · Опубліковано: 12.10.2009 10:00 · Розділ: Наука

Британські вчені довели, що у "новоспечених" жонглерів краще працюють ділянки мозку, відповідальні за ловлю кульок. Ефект зберігається навіть після того, як людина перестає практикувати. "Прийнято вважати, що мозок зупиняється у своєму розвитку або навіть починає вироджуватися, як тільки ми досягаємо зрілості, - говорить Хейді Йохансен-Берг, декан факультету клінічної неврології Оксфордського університету. - Насправді він залишається готовим до змін, які дозволять йому працювати більш ефективно".

Мозок складається з білої та сірої речовини. Біла формується з пучків довгих нервових волокон, що проводять електричні сигнали між нервовими клітинами, а сіра - з тіл нервових клітин, в яких здійснюється обробка інформації та проводяться обчислення.

Вчені вже продемонстрували, що функціонування сірої речовини можна поліпшити шляхом навчання або отримання нового досвіду, але про поліпшення у білій речовині до цього часу нічого не було відомо.

З метою проведення досліду, науковці відібрали дві групи з 24 дорослих людей, які не вміли жонглювати. Одна з груп відвідувала регулярні тренування протягом шести тижнів, практикуючись по 30 хвилин на день. Всі учасники експерименту пройшли магнітно-резонансну томографію до і після цих шести тижнів.

Не всім волонтерам вдалося досягти вражаючих успіхів: хтось навчився жонглювати п'ятьма кулями і виконувати різні складні трюки, а хтось ледве міг утримати три кулі протягом пари каскадів. Однак у всіх були зареєстровані зміни в білій речовині як результат підготовки і практики, а не вродженого таланту.

Джерело nwmost.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.