У США відзначають День Колумба Автор: Вікторія · Опубліковано: 12.10.2009 09:57 · Розділ: Цікаві факти

У США відзначають День Колумба. Другий понеділок жовтня відведено в американському календарі для того, щоб громадяни США італійського походження (оскільки Колумб родом з Генуї) та всі бажаючі могли пройти урочистим маршем вулицями країни. У багатьох штатах цей день є вихідним: закриті банки, біржі, поштові відділення та більшість державних установ.

День Колумба - традиційне федеральне свято в США, яке офіційно почали святкувати в 1937 році під час правління президента Франкліна Рузвельта, а з 1971 року воно відзначається кожен другий понеділок жовтня. А початок традиції поклали в 1860-х роках італійські емігранти. Поряд з барвистими парадами, по всій країні відбуваються спортивні свята, ярмарки, ввечері влаштовуються феєрверки. Численні учасники урочистостей і глядачі вшановують Христофора Колумба та 90 моряків, які вирушили разом з ним в плавання на трьох каравелах ("Пінта", "Нінья" і "Санта-Марія").

Вже тривалий час довкола імені Колумба точаться численні суперечки. Головна з них - хто все-таки відкрив Америку? Крім того, дослідники ніяк не домовляться про те, де насправді народився Христофор Колумб: у Генуї чи в іспанському Кадісі. Деякі наполягають на тому, що Колумб ступив на американську землю зовсім не там, де вважається.

Що стосується пальми першості у відкритті континенту, то в США багато прихильників "норманської теорії". Так, у Бостоні стоїть бронзова статуя Лейфа Еріксона - легендарного вікінга, що дістався до Америки, як стверджують деякі вчені, в 1000 році - на 500 років раніше генуезця. Тим не менше, початок колонізації Нового Світу, як і раніше зв'язується з ім'ям Христофора Колумба. 300-річчя його висадки на острові Сан-Сальвадор в Карибському морі вперше було відзначено в Нью-Йорку 12 жовтня 1792.

Без особливого ентузіазму ставляться до Дня Колумба місцеві аборигени - індіанці. Вони вважають, що той, хто їх "відкрив", привіз із собою незліченні біди для корінного населення Американського континенту.

Джерело vesti.ru


Інші новини розділу