В океанах супутника Юпітера виявлено кисень Автор: Вікторія · Опубліковано: 09.10.2009 14:54 · Розділ: Наука

Американський астроном встановив, що на супутнику Юпітера, Європі міститься набагато більше кисню, ніж вважалося до цього часу. Вчений виступив з доповіддю про своє відкриття на 41-й зустрічі відділення з вивчення планет американського астрономічного товариства.

Європа - шостий супутник Юпітера та один з найбільших в Сонячній системі. Поверхня Європи покрита товстим шаром льоду. Дані спостережень вказують на те, що під льодом на глибині декількох кілометрів приховано водний океан. За деякими оцінками, в ньому міститься більше води, ніж у всіх земних океанах. А у воді підлідного океану міститься розчинений кисень. Цей елемент утворюється на поверхні супутника під впливом частинок сонячного вітру і потрапляє в океан в результаті геологічних процесів.

Щоб оцінити, скільки кисню накопичено під поверхнею супутника, вчений розглядав поступове накопичення свіжого льоду на поверхні, утворення тріщин, які заповнюються цим льодом, і руйнування деяких ділянок його поверхневого шару (поступово вони замінюються на нові).

В роботі дослідник використовував існуючі оцінки інтенсивності утворення кисню на поверхні планети. Він зробив висновок, що інтенсивність надходження цього елементу у води океану надзвичайно висока. На думку вченого, через кілька мільйонів років концентрація кисню в підлідному океані Європи перевищить його концентрацію в земних океанах.

Кисень є елементом, необхідним для існування більшості форм земних організмів (для деяких живих істот O2 токсичний, а частина мешканців планети до нього "байдужа"). Вміст цього елемента у водах Європи достатній для підтримки існування не лише одноклітинних, але й більш досконалих форм життя.

Завдяки своїм "перспективним" характеристикам, Європа стала метою дослідження найближчої міжпланетної місії, яку буде організовано Європейським та Американськими космічними агентствами.

Джерело breaknews.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.