Сингапур та Нью-Йорк втратили 90% місцевої флори Автор: Вікторія · Опубліковано: 09.10.2009 12:09 · Розділ: Екологія

Вчені з Австралії, Нової Зеландії, Сингапуру, Великобританії і США з'ясували, скільки видів рослин втратили 22 міста по всьому світу. Міста були розподілені на три групи. Спочатку досліджувалися дані про ті населені пункти, де місцева флора почала трансформуватися 400 років тому. До цієї групи потрапили в основному європейські міста. До другої категорії були віднесені міста, в яких зміни в різноманітності місцевої флори почалися після 1600 року нашої ери: сюди крім інших увійшли Нью-Йорк, Чикаго та Окленд. І, нарешті, до третьої групи потрапили міста, чия флора зберігалася аж до початку активного містобудування: Лос-Анджелес, Мельбурн, Аделаїда, Кейптаун, Дурбан та інші.

Як виявилося, в Сингапурі та Нью-Йорку (США) сьогодні росте менше 1/10 флори, характерної для цих місць. Обидва міста втратили по 600 видів рослин з 2 179 і 1 361 відповідно. Зате в Сан-Дієго (США) і Дурбані (ПАР) до цього часу збереглося 60% «рідного» рослинного покриву: в цих містах зникло всього по 11 видів флори з 926 і 2 218.

Дослідники також встановили, що недавно відбудовані міста ризикують втратити значну кількість місцевої флори в найближчі десятиліття. Найбільше в цьому відношенні постраждають Мельбурн й Аделаїда (обидва - Австралія). Приміром, Мельбурн втратить більше половини з 1 200 видів «рідних» рослин, якщо тут не буде вжито заходів з охорони рослинного світу.

Джерело science.compulenta.ru


Інші новини розділу