Сьогодні відзначаємо всесвітній день яйця Автор: Вікторія · Опубліковано: 09.10.2009 10:43 · Розділ: Цікаві факти

В багатьох країнах світу у другу п'ятницю жовтня відзначають Всесвітній день яйця (World Egg Day) - свято всіх любителів яєць, омлетів, запіканок та глазурі. Нічого дивного в цьому немає. Адже яйця - найбільш універсальний продукт харчування, вони популярні в кулінарії всіх країн і культур, що пояснюється тим, що їх можна готувати найрізноманітнішими способами.

Історія виникнення свята така: у 1996 році на конференції у Відні Міжнародна яєчна комісія (International Egg Commission) оголосила, що святкувати всесвітній «яєчний» день будуть в другу п'ятницю жовтня. Комісія переконує, що існує не менше дюжини причин для святкування Дня яйця, і багато країн, а особливо, виробники яєчної продукції, підтримали цю ідею.

За останні десятиліття про цей продукт було сказано багато поганого, проте, нещодавні наукові дослідження показали, що не варто побоюватися вживання яєць. В них міститься безліч необхідних організму поживних речовин, включаючи основні вітаміни і мінерали, а також антиоксиданти, що допомагають позбутися деяких хвороб. І, всупереч загальній думці, вони не підвищують рівень холестерину. Тому з'їдати одне яйце в день навіть дуже корисно.

Цікаво, що за деякими даними, світовим лідером у споживанні яєць визнають Японію. Кожен житель країни вранішнього сонця, з'їдає, в середньому, по одному яйцю в день - в Японії є навіть відома дитяча пісенька «Тамаго, тамаго!». А американці виражають свою повагу цього цінного продукту, проводячи щорічно Дні величезного омлета.

Джерело calend.ru


Інші новини розділу