Стрес, пережитий в дитинстві, може вкоротити життя Автор: Вікторія · Опубліковано: 09.10.2009 10:59 · Розділ: Суспільство

Сумний досвід пережитих у дитинстві словесних образ та фізичного насильства може суттєво вкоротити життя, - говорять психологи. Опитавши більше 17 тис. дорослих, вони з'ясували, що люди, які пережили шість або більше так званих ворожих дитячих ситуацій (ВДС) у віці до 18 років, в два рази частіше були схильні до передчасної смерті, ніж ті діти, які не зазнавали подібних стресів.

В рамках дослідження, доктор Браун і його колеги вивчили дані пацієнтів клініки Кайзер Перманент в Сан-Дієго, які зверталися по допомогу в період між 1995 і 1997 роками. В першу чергу, дослідників цікавило дитинство добровольців. Команда спостерігала за учасниками до 2006 року.

Добровольці відповідали на питання про те, який саме вид жорстокого поводження, якщо таке мало місце, їм довелося пережити, включаючи словесні образи, фізичне насильство, присутність при агресії, спрямованої на інших членів сім'ї, тощо. Вчені з'ясували, що дві третини учасників дослідження пережили в дитинстві подібні неприємності. І в середньому, ті, хто згадав про шість або більше пережитих ВДС, померли у віці 60 років, а ті, які такого досвіду не мали, дожили до 79 років.

За словами Брауна, він не може з точністю стверджувати, що саме дитячі стреси є однією з причин передчасної смерті, так як причинно-наслідковий зв'язок завжди важко встановити. Тим більше, коли мова йде про тільки одне проведене дослідження.

«Основна ідея публікації ВДС-дослідження в тому, що наші діти стикаються із жахливою вагою стресів, які негативно впливають на розвиток мозку, що тягне за собою проблеми зі здоров'ям протягом всього життя», - говорить керівник дослідницької групи. «Як наслідок, такі стреси можуть бути причиною смерті навіть в молодому віці».

Джерело science.ru


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.