Вчені створили робота-сортувальника млинців Автор: Вікторія · Опубліковано: 09.10.2009 10:19 · Розділ: Нові технології

Різноманітні роботи давно вже стали звичною справою для різних "важких" виробництв - автомобілебудування, складання верстатів, мікросхем та інших електронних пристроїв. Але що робити роботам там, де до недавнього часу єдиним виходом було застосування ручної праці? Наприклад, у пекарні, де виробляють готові млинці? Фахівці однієї з провідних американських компаній по виробництву промислових роботів знайшли спосіб зробити виробничий процес приготування млинців більш ефективним і швидким за допомогою робота.

Фото взяте з сайту flickr.com
Фото взяте з сайту flickr.com

Після випікання в печі готові млинці потрапляють на конвеєр, який доставляє їх до спеціальної роботизованої зони. Вона поділена на чотири послідовні сектори, в кожному з яких розташована камера і надшвидкісний маніпулятор. Камера знімає конвеєр зверху, а спеціальне програмне забезпечення, налаштоване розпізнавати круглі об'єкти, обчислює кількість млинців на підконтрольній маніпулятору ділянці конвеєра і їхнє місце розташування. Орієнтуючись на інформацію, що поступила з комп'ютера, роботизований маніпулятор з величезною швидкістю рухається над конвеєром, піднімаючи і переносячи млинці з бічних конвеєрних стрічок на центральну - ту, що веде до відділу упаковки.

Тут робот викладає акуратний ряд з млинців, довжина якого задається виробником. У другому секторі робот робить те ж саме, викладаючи ще один ряд випічки поверх попереднього. Ідентичний процес відбувається і в двох наступних секторах. На виході з роботизованої зони, отримуємо стопки млинців, готових до упаковки і відправки на продаж.

Крім запрограмованого укладання млинців, система здатна оцінити їх кількість і відкласти зайві вироби на спеціальну полицю, якщо на конвеєрі їх занадто багато, щоб потім, коли млинців буде, навпаки, не вистачати для формування стопок певної висоти, покласти їх на центральний конвеєр.

Всього за хвилину роботизована зона здатна відсортувати 400 млинців. Тобто трохи менше семи штук за одну секунду. За інформацією з промо-відео цього технологічного рішення, завдяки використанню роботів виробникам вдалося скоротити часові витрати на виробничий цикл на 20% і на 50% збільшити корисне навантаження.

Крім того, за словами авторів розробки, нововведення зробило процес виробництва готових млинців гігієнічно чистішим, безпечнішим та дешевшим. Єдине, чого роботизована система не вміє, це виявляти і видаляти недосмажені або підгорілі млинці - перед входом в роботизовану зону цим займаються оператори в гігієнічних шапочках і рукавичках.

Джерело gazeta.ua


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.