Хліб з цільного зерна захистить від гіпертонії Автор: Вікторія · Опубліковано: 08.10.2009 17:23 · Розділ: Краса і здоров'я

Вживання хлібобулочних виробів з цільного зерна допомагає боротися з підвищенням кров'яного тиску. Вчені з Гарвардської школи громадського здоров'я в Бостоні (США) провели дослідження і з'ясували, що у чоловіків, які щодня споживають такі продукти, рідше, ніж в інших, розвивається гіпертонія.

В дослідженні взяли участь 51 529 чоловіків у віці 40-75 років, за якими спостерігали протягом вісімнадцяти років. 31 684 випробовуваних на момент початку експерименту не хворіли на гіпертонію, рак або серцеві недуги. До закінчення спостереження, підвищеним кров'яним тиском страждали 9 227 чоловік. Переважна більшість з них з'їдали щодня не більше 3 грамів хліба з цільного зерна. А ті, хто вживав в середньому 52 грами зерна, на 19% рідше за інших хворіли на гіпертонію.

Цікаво, що зв'язок між вживанням цільних злаків та ризиком розвитку гіпертонії зберігався незалежно від того, скільки учасники їли овочів та фруктів, вживали вітаміни, були фізично активними, а також незалежно від вмісту холестерину в крові.

Цільні злаки добре перетравлюється організмом і містять багато клітковини та корисних речовин. Американські медики рекомендують тим, хто хоче зберегти здоров'я серцево-судинної системи, вживати як мінімум 85 грамів цільного зерна на день.

Джерело nauka.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.