Ющенко відстоює права безробітних Автор: Lussilda · Опубліковано: 09.02.2009 22:53 · Розділ: Політика

Сьогодні, 9 лютого, Президент України Віктор Ющенко знову звернувся до Конституційного Суду (КС). На цей раз Глава держави просить КС розглянути на відповідність до Конституції деяких положень ЗУ "Про внесення змін до деяких законів щодо зменшення впливу світової фінансової кризи на сферу зайнятості населення" від 25 грудня 2008 року. Про це повідомила Прес-служба Секретаріату Президента

Заступник голови Секретаріату Президента, його представник у КС та ЦВК Марина Ставнiйчук в понеділок на брифінгу пояснила, що «сумнівні» положення передбачають, що виплата громадянам, які втратили роботу, починається лише на 91 день після реєстрації на бiржi праці.

«Аналіз цього закону засвідчив, що це положення звужує обсяг прав громадян на працю, зокрема, на відшкодування втрати роботи», - сказала М. Ставнiйчук.

За словами Ставнiйчук, в поданні до КС звернено увагу на положення статтi 22 Конституції України. Ця стаття передбачає, що при ухваленні нових законів України не допускається звуження наявного обсягу прав i свобод громадян.

"Зважаючи на важливе соціальне навантаження цього закону i беручи до уваги стан безробіття, Президент просить Конституційний Суд розглянути цю справу у невідкладному режимі. У нас є сподівання, що КС не більше, ніж у місячний термін дасть свою правову позицію щодо конституцiйностi запропонованих парламентом змін ", - зазначила заступник голови Секретаріату.

Вона наголосила, що для Президента трудові та соцiальнi права є особливим пріоритетом в умовах складного стану української економіки, зокрема, тенденції до зростання безробіття.

За матеріалами Прес-служби Секретаріату Президента


Інші новини розділу

 • Нові знахідки в розслідуванні катастрофи Boeing-777

  Нові знахідки в розслідуванні катастрофи Boeing-777 · Марина Левицкая · 16.06.2016 17:21

  Світові ЗМІ продовжують писати про хід розслідування катастрофи літака Boeing-777, який був збитий ще два роки тому в липні. Нові знахідки, виявлені на місці трагедії, дозволяють експертам по-новому поглянути на причини цієї масштабної авіакатастрофи.


 • Жителі гватемальського міста побили і спалили свого мера

  Жителі гватемальського міста побили і спалили свого мера · lesya · 13.10.2015 23:42

  У цивілізованих країнах світу недобросовісних політиків кидають до в’язниці або ж просто звільняють з посади, чим частенько вони користають. Інша річ Гватемала – в цій країні навряд чи є багато охочих здобути владу. Цими днями моторошна історія сталася у місті Консепсьон, що знаходиться на заході країни. Місцеві мешканці запідозрили мера населеного пункту у злочині, і вирішили влаштувати самосуд. В результаті побитий і обпалений Базиліо Хуракана помер.


 • Завдяки "тихій дипломатії" королева Єлизавета самотужки врятувала монархію

  Завдяки "тихій дипломатії" королева Єлизавета самотужки врятувала монархію · lesya · 21.09.2015 22:30

  Королева Єлизавета ІІ вже давно викликає повагу і захват у британців. А тепер, коли настала ювілейна дата з початку її правління, і королеву визнали персоною, яка найдовше протрималася на троні, про Єлизавету ІІ заговорили з новою силою. Саме вона, вважають історики, без сторонньої допомоги змогла врятувати у Британії монархію.


 • Політик порівняв норвезьких курців з гонимими євреями

  Політик порівняв норвезьких курців з гонимими євреями · lesya · 07.09.2015 17:40

  Про ті поневіряння, які довелося пережити єврейському народу в роки Другої світової війни, відомо багато, але не все. Їх переслідували, масово розстрілювали, вбивали в газових камерах, мучили в концентраційних таборах. Та виявляється, є люди, яких ще й зараз точнісінько так само переслідують. І не у віддалених країнах Африки чи в мусульманському світі, закони якого нам незрозумілі, а тут, у нас, у розвиненій і вільній Європі, а точніше, у Норвегії. Недавно один норвезький політик заявив, що є категорія населення, яку переслідують так, як свого часу переслідували євреїв.


 • В Барака Обами розгледіли риси психопатії

  В Барака Обами розгледіли риси психопатії · lesya · 06.08.2015 16:00

  Недавно один американський журналіст вирішив порозмислити над тим, чи нема, бува, в американського президента якихось психічних відхилень. Проаналізувавши кілька публічних виступів Барака, а також деякі його звички, колумніст видання The American Thinker дійшов висновку, що в американського лідера присутні ознаки всіх трьох психологічних відхилень, що належать до так званої Темної тріади. У Барака Обами, на думку автора статті, є і нарцисизм, і макіавеллізм і психопатія.