Названо лауреата Нобелівської премії з літератури Автор: Вікторія · Опубліковано: 08.10.2009 15:31 · Розділ: Культура

Нобелівська премія з літератури за 2009 рік присуджена німецькій письменниці Герті Мюллер з формулюванням "за зосередженість в поезії та чесність у прозі, з якими вона описує життя знедолених". Переможниця стала 12-ю жінкою-лауреатом за історію премії; в різні роки вона також удостоювалася премій імені Генріха Клейста, Франца Кафки та Йозефа Бройтбаха. Попереднім німцем, який отримав Нобелівську премію з літератури, був Гюнтер Грасс (1999 рік).

Ім'я лауреата стало відомо 8 жовтня 2009 року. Його оголосив новий постійний секретар Нобелівського комітету, Петер Енглунд. Сума премії становить 10 мільйонів шведських крон (970 тисяч євро). Урочистий бенкет на честь лауреатів 2009 року відбудеться в грудні в Стокгольмі.

У 2008 році премії удостоївся французький письменник Жан-Марі Гюстав Леклезіо, роком раніше нагороду отримала британська письменниця Доріс Лессінг.

Нобелівська премія з літератури присуджується з 1901 року. Нагорода не вручалася за всю свою історію тільки сім разів - в 1914, 1918, 1935, 1940, 1941, 1942 і 1943 роках. Чотири рази премію присуджували двом лауреатам одночасно, в останній раз це відбулося в 1974 році.

Джерело versii.com


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?