Морські видри Аляски охороняються законом Автор: Вікторія · Опубліковано: 08.10.2009 14:40 · Розділ: Природа

Служба охорони рибальства і диких тварин США оголосила заповідною зоною ареал морських видр на південному заході Аляски. Рішення, яке буде сприяти збереженню чисельності видр, було ухвалене через чотири роки після того, як тварина потрапила до списку зникаючих видів. Тепер охоронною зоною вважаються територія загальною площею 5 800 квадратних миль на Алеутських островах, в Беринговому морі і на півострові Аляска.

Морські видри (Enhydra lutris), яких також називають каланами, мешкають на північних берегах Тихого океану в Росії, Японії, США і Канаді. Це хижий морський ссавець, що набув низку унікальних особливостей, пристосувавшись до морського середовища, та є одним з небагатьох тварин-не приматів, які здатні використовувати знаряддя.

В XVIII-XIX століттях калани масово винищувалися через цінність хутра, в результаті чого вид опинився на межі зникнення. В XX столітті тварини були занесені до Червоної книги Росії, а також в охоронні документи інших країн. Станом на 2009 рік полювання на них заборонене у всіх регіонах світу; постанова не стосується лише корінного населення Аляски - алеутів і ескімосів, але виключно для підтримки народних промислів та харчового раціону.

За даними, на Алясці, в Британській Колумбії і штаті Вашингтон - нараховується близько 70 тисяч видр, біля берегів Каліфорнії - дві з половиною тисячі; десяток каланів також було виявлено в Японії. Таким чином, в даний час у світі живе близько 88 тисяч цих морських істот, що становить менше 20% від їх чисельності в середині XVIII століття.

Джерело fan.zn.uz


Інші новини розділу