Виявлено найбільше кільце Сатурна Автор: Вікторія · Опубліковано: 08.10.2009 15:10 · Розділ: Наука

Група вчених з університетів Вірджинії та Меріленду (США) повідомила про виявлення найбільшого з кілець Сатурна, внутрішній радіус якого складає близько 6, а зовнішній - приблизно 18 млн. км. По своїй товщині (2,4 млн. км, або близько 40 радіусів Сатурна) кільце також не має аналогів в Сонячній системі. Його площина нахилена на 27˚ по відношенню до площин інших кілець планети.

Новий об'єкт був зареєстрований космічним телескопом «Спітцер», - при спостереженнях в інфрачервоному діапазоні прилади телескопа зафіксували теплове випромінювання частинок пилу, «нагрітих» до 80 К (-193˚С). Швидше за все, кільце не можна буде розгледіти з допомогою телескопів видимого діапазону, оскільки його щільність порівняно незначна.

На думку дослідників, основним джерелом надходження цих частинок служить супутник Сатурна, Феба, радіус орбіти якого сягає 13 млн. км: під час зіткнень супутника з іншими об'єктами в космічний простір потрапляють осколки, які часто стикаються з іншими осколками, поступово подрібнюючись.

Гравітаційний вплив Сатурна на таких відстанях від нього відчувається слабо, і складові частинки кільця можуть переміщатися під дією випромінювання Сонця. Проведене вченими моделювання показало, що певний відсоток речовини кільця повинен підходити ближче до планети і потрапляти на поверхню іншого супутника - Япета, який рухається по орбіті радіусом 3,5 млн. км.

За час існування планет Сонячної системи, повідомляють вчені, на стороні супутника, яка звернена в напрямку його руху (тут слід зазначити, що напрямки переміщення супутника і часточок кільця протилежні), міг утворитися шар речовини товщиною кілька метрів. Цим, мабуть, і пояснюється чіткий поділ поверхні Япета на світлу і темну області, припустив Джованні Кассіні ще в XVII столітті.

Джерело newsland.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.