Місто інків Мачу-Пікчу може зникнути Автор: Вікторія · Опубліковано: 08.10.2009 14:10 · Розділ: Культура

Високогірне місто інків Мачу-Пікчу, Храм Святої Родини (Саграда Фамілія) в Барселоні, замки Хорезму в Узбекистані та російська церква XVIII століття потрапили до списку пам'ятників культури та історії, що знаходяться під загрозою знищення.

Всього до списку монументів, які знаходяться в небезпеці, потрапило 93 об'єкта з 47 країн. Перелік складений Всесвітнім фондом пам'яток (World Monuments Fund), який почав укладати ці списки в середині 90-х і оновлює їх раз на два роки.

На Мачу-Пікчу негативно впливає величезна кількість туристів, а Саграда Фамілія, побудований каталонським архітектором Антоні Гауді, перебуває під загрозою через нову лінію метро, яка повинна пройти близько до собору.

Знаменська церква Пресвятої Богородиці в Дубровиці під Подольськом була побудована в 1704 році. Вона розташована в садибі Бориса Голіцина, вихователя Петра I. Будівля не ремонтувалася вже 80 років.

До списку потрапили також традиційна дерев'яна забудова XVII століття в Кіото, будинки архітектора Френка Ллойда Райта "Таліесін" та "Західний Таліесін" у Вісконсіні та Арізоні, комплекс із 50 тисяч наскальних петрогліфів в Пакистані та старий центр Севільї.

Всесвітній фонд пам'яток відзначає, що однією з головних загроз для пам'яток старовини є нова міська забудова. При цьому більшість об'єктів зі списку можна врятувати при досить незначних інвестиціях.

Джерело openspace.ru


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?