У Франції знайшли величезні сліди динозаврів Автор: Вікторія · Опубліковано: 07.10.2009 15:36 · Розділ: Цікаві факти

Палеонтологи-аматори виявили у Франції унікальні сліди динозаврів. Довжина скам'янілих слідів віком 150 мільйонів років варіюється від півтора до двох метрів. Сліди були знайдені неподалік від міста Ліон. У часи, коли на цій території жили величезні ящери, верхній шар ґрунту був по-суті кальцинованим брудом. Залишені в йому сліди тверділи до того, як їх приховував новий шар пилюки. Завдяки цьому, відбитки чудово збереглися до наших днів.

Судячи по розміру і формі, сліди були залишені зауроподами - найбільшими тваринами, коли-небудь мешкали на Землі. Довжина деяких представників цієї групи сягала 60 метрів, а маса - 40 тон.

На сьогодні вченим вдалося відшукали ланцюжки слідів, що тягнуться на 150 метрів. Дослідники припускають, що натрапили на стежку, яку часто використовували древні мешканці цього району. В майбутньому, вони розраховують виявити подібні відбитки в радіусі найближчих декількох сотень метрів.

Аналіз слідів допоможе палеонтологам з'ясувати, навіщо ящери використовували цю стежку. На даний момент, в основній гіпотезі йдеться про те, що динозаври подорожували по зазначеному маршруту в пошуках їжі. Досліджуваний район 150 мільйонів років тому знаходився на рівнині, що межувала з морем.

Про цінність знахідки буде зайвим нагадувати, адже відомо, що скам'янілі сліди є надзвичайно важливим джерелом інформації для палеонтологів.

Джерело newsland.ru


Інші новини розділу