Нагороду The Man Booker Prize 2009 отримала Гіларі Ментл Автор: Вікторія · Опубліковано: 07.10.2009 13:09 · Розділ: Культура

Нагорода The Man Booker Prize за кращу книгу англійською мовою в 2009 році присуджена історичному роману "Wolf Hall"(Вулф Хол) Гіларі Ментл (Hilary Mantel). Роман розповідає про Томаса Кромвеля, головного радника Генріха VIII. Саме Ментл вважалася головним претендентом на The Man Booker Prize - букмекери, що приймають ставки на переможця конкурсу, практично одноголосно віддавали перевагу "Wolf Hall".

У короткий список претендентів на британський "Букер", крім Ментл, входили: Максвелл Кутзее, Антонія Байетт, Сара Уотерс, Саймон Моуер і Адам Фулдс. Джон Максвелл Кутзее, південноафриканський лауреат Нобелівської премії з літератури, двічі отримував "Букера". Байетт також вже ставала володаркою цієї престижної премії, а романи Уотерс двічі потрапляли в короткий список претендентів на The Man Booker Prize.

Переможець The Man Booker Prize отримує чек на 50 тисяч фунтів стерлінгів (близько 80 тисяч доларів США). Крім того, отримання "Букера" практично гарантує зростання продажів роману-переможця. Так книга "Білий Тигр" індійця Аравінда Адіги (Aravind Adiga), що отримала премію в 2008 році, розійшлася тиражем в півмільйона копій і була перекладена на 30 мов. На премію The Man Booker Prize висуваються романи, написані англійською мовою авторами з країн Британської співдружності або Ірландії.

Джерело lenta.ru


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?