Рівень освіти впливає на тривалість життя Автор: Вікторія · Опубліковано: 07.10.2009 11:04 · Розділ: Суспільство

Співробітники Стокгольмського університету (Швеція) з'ясували, що чоловіки, чиї супутниці мають за плечима лише школу, на 25% частіше інших ризикують померти передчасно. На думку фахівців, пояснити цей парадокс досить легко: жінки з університетською освітою краще розуміють, як зберегти здоров'я своєї сім'ї. Цікаво, що на тривалості життя самої жінки позначаються дохід і соціальний статус її партнера.

Відкриття базується на результатах дослідження півтора мільйона працюючих жителів Швеції віком від 30 до 59 років. Як виявилося, освіта та соціальний статус партнерки куди більше впливають на тривалість життя чоловіка, ніж його власний розумовий багаж. Брак навчання негативно позначається і на тривалості життя самої жінки: учасниці експерименту з середньою освітою на 53% частіше вмирали в молодості, ніж представниці прекрасної статі, які гризли граніт науки в університетах.

Вчені говорять, що освічені шведки годують свої родини більш здоровими продуктами і краще стежать за здоров'ям своїх чоловіків та дітей. Крім того, вони отримують більш якісне медичне обслуговування, що теж може позитивно позначатися на здоров'ї їхніх партнерів.

Джерело torrents.ru


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.