Жінки здатні об’єктивно оцінювати власний стан здоров’я Автор: Lesly · Опубліковано: 06.10.2009 12:50 · Розділ: Наука

Як відомо, літні жінки часто скаржаться на безсоння, однак, вони сплять в середньому на 15 хв. більше, ніж чоловіки їхнього віку. Такими несподіваними були висновки датських вчених, що вивчали сон близько 1 тис. чоловіків та жінок віком від 59 до 97 років протягом 6 днів.

Коли учасників експерименту просили розповісти про перебіг свого сну, жінки були більш схильні говорити про певні проблеми або, взагалі, безсоння.

“Що нас вразило, це те, що чоловіки давали завищену оцінку своєму нічному відпочинку: серед представників сильної статі спостерігалася тенденція розповідати про своє здоров’я в більш світлих тонах ніж це є насправді”, – повідомив провідний дослідник, доктор Генінг Тімайєр (Dr. Henning Tiemeier), доцент кафедри психічної епідеміології Медичного центру при Університеті Еразма Ротердамського (Нідерланди).

Проте, за даними спостереження, чоловіки сплять гірше ніж жінки: учасники повідомляли, що спали по 7 годин щоночі. Однак, провівши об’єктивне дослідження за допомогою датчиків сну, що їх добровольці носили на зап’ясті, вчені встановили, що чоловіки спали менше 6,5 годин. Більш того, вони частіше прокидалися вночі, що науковці пояснюють вживанням більшої кількості алкоголю, порівняно з жінками.

"Хоча жінки частіше повідомляли про випадки порушення сну, їхні розповіді виявилися більш точними, – додав доктор Тімайєр. – Чи можна вважати чоловіків забудькуватими? Ні, це просто дар бути оптимістичнішими, ніж жіноцтво, і це природно."

Джерело: nytimes.com


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.