Подолати депресію допоможе ... дієта Автор: Вікторія · Опубліковано: 06.10.2009 16:03 · Розділ: Краса і здоров'я

Середземноморська дієта, що включає в себе багато фруктів, овочів і каш, а також невелику кількість червоного м'яса (яловичину, баранину), може запобігти розвитку депресії. До такого висновку дійшли іспанські вчені, провівши дослідження за участю більше 10 тис. добровольців.

Як показало дослідження, проведене співробітниками Університету Лас Палмас та Університету Наварри серед 10 094 здорових людей, середземноморська дієта на 30% зменшує ризик розвитку депресії. В ході експерименту, який тривав 4,5 року, вчені склали анкети і попросили учасників, у ролі яких виступили випускники університету, відповісти на запитання, щоб визначити їхню прихильність до середземноморської дієти. При цьому результати показали, що подібного раціону більш схильні дотримуватися, колишні курці, одружені та зрілі люди. Саме ця група продемонструвала велику фізичну активність і енергійність.

За 4,5 року дослідження, вчені зафіксували 480 випадків депресії: 156 у чоловіків і 324 у жінок. При цьому прихильники середземноморської дієти на 30% рідше страждали подібною недугою.

За словами провідного дослідника Мігеля Мартінеса-Гонсалеса, отримані результати вказують на існування певного зв'язку між середземноморським типом харчування та ментальним здоров’ям людини. Втім, як додає вчений, щоб зробити більш конкретні висновки, необхідно подальше вивчення цього питання.

"Тридцять відсотків - це велике зниження ризику, і це може бути дуже важливо, враховуючи, що депресія - важка ноша, - говорить вчений. - Ми знаємо, що середземноморська дієта допомагає знизити ризик виникнення серцево-судинних захворювань, а тепер виявили ще один позитивний ефект від такого харчування."

"Те, що ми на сьогоднішній день точно знаємо, це факт, що дієти, насичені оливковою олією, збільшують кількість серотоніну, або, як його називають, гормону щастя. Більшість антидепресантів працюють за принципом збереження якомога більшої кількості серотоніну в мозку", - додала Сецілія Д'Феліс, клінічний психолог.

Джерело top.rbc.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.