Знайдено пояснення магнітним властивостям графіту Автор: Вікторія · Опубліковано: 07.10.2009 13:51 · Розділ: Наука

Вчені з Технічного університету Ейндховена та Університету Неймегена (Нідерланди) встановили, що феромагнетизм графіту при кімнатній температурі пов'язаний з наявністю в матеріалі точкових дефектів.

Знайти пояснення властивостям графіту, зазначають дослідники, виявилося дуже складно, оскільки електронна конфігурація вуглецю (1s2 2s2 2p2) кардинально відрізняється від конфігурації традиційних феромагнетиків, у яких є електрони на 3d-або 4f-орбіталях. В експериментах зразок так званого високоорієнтованого піролітичного графіту аналізувався за допомогою магнітно-силового та атомно-силового мікроскопів.

В результаті було доведено, що області упорядкованого розташування атомів вуглецю в матеріалі відокремлюються один від одного ланцюжками точкових дефектів шириною близько 2 нм. Магнітні моменти в «дефектних» областях шикуються в певному напрямку, причому цей напрям зберігається в різних шарах атомів вуглецю, що і дозволяє графіту залишатися постійним магнітом при кімнатній температурі.

Науковці також повністю виключили можливість того, що феромагнітні властивості графіту визначаються вмістом магнітних домішок. Отримані результати, підсумовують вони, повинні прискорити розробку пристроїв спінтроніки (галузь квантової електроніки) на базі матеріалів, що містять вуглець.

Джерело mail.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.