В Лос-Анджелесі роздали «золоті грамофони» Греммі Автор: Lussilda · Опубліковано: 09.02.2009 20:00 · Розділ: Музика

Нещодавно в Лос-Анджелесі завершилася 51- а церемонія вручення музичних нагород "Греммі". Нагорода призначається за досягнення музикантів, співаків і композиторів, що працюють у найрізноманітніших музичних стилях, і присуджується за рішенням майже 20 тисяч членів Національної Академії Звукозапису США. За «золотого грамофона» відомі співаки боролися в 108 номінаціях

Розпочалася церемонія відразу із скандалу: молода співачка Ріанна та її бойфренд - співак Кріс Браун несподівано відмовилися від престижного виступу на «Греммі». Як пізніше стало відомо – напередодні серед закоханих виникла суперечка, під час якої Браун вдарив співачку, за що і «загримів» в буцегарню. Після допиту він був відпущений під заставу в 50 тисяч доларів, але на шоу в зал Staples Center вже не встиг. До речі, і Ріанна, і Браун цього року мали номінації на "Греммі", але в підсумку залишилися ні із чим.

Головним тріумфатором "Греммі-2009" став дует легендарного вокаліста Led Zeppelіn - 60-річного Роберта Планта з кантрі-співачкою Елісон Краусс. Записаний ще у 2007 році альбом "Raіsіng Sand", який минулого "Греммі" взяв лише один грамофон, в цьому році просто «вистрілив» - п'ять із п'яти можливих номінацій. Це – кращий поп-дует, кращий кантрі-дует, кращий альбомом у стилі фолк. І ще дві престижні номінації: "Запис року" за пісню "Please Read The Letter" і "Альбом року". Цей відмінний результат тепер може оправдати відмову Планта в участі у возз’єднанні Led Zeppelіn на користь співробітництва з американською співачкою.

В Rock-номінації «золотого грамофона» здобув популярний американський гурт Metallica.

"Дебютом року" (одна із чотирьох головних номінацій "Греммі") досить зненацька була обрана співачка Адель, що випередила Даффі й Jonas Brothers.

Але далеко не всі учасники «музичного Оскара» раділи результатам «Греммі». Група Coldplay, наприклад, взяла лише 3 із семи рекомендованих номінацій. Ну а автор кращої реп - пластинки 2008 року "Tha Carter ІІІ" Ліл Уейн, який був абсолютним фаворитом "Греммі-2009" з вісьмома номінаціями, переміг лише в трьох з них

І вже точно невдахою слід визнати групу Radіohead. Вони претендували на шість нагород, а в результаті в черговий раз одержали призи за "Кращий альтернативний альбом" і "Краще оформлення подарункового видання альбому".

Не отримали призів також і Мадонна, Кайлі Міноуг, Мобі та група Hot Chіp, номіновані в двох танцювальних категоріях. Їх вщент «розгромив» французький електронний дует Daft Punk.

Як пише Lenta.ru, телевізійна аудиторія "Греммі" з кожним роком падає, продаж дисків по усьому світі стрімко планують вниз, уся музика безкоштовно зливається в Інтернет. І результати цьогорічного голосування академіків показали, що далеко не на такі результати сподівалася музична аудиторія.

Джерела:

Lenta.ru, ПРАВДА


Інші новини розділу