Загадку сипучих пісків розгадано Автор: Вікторія · Опубліковано: 06.10.2009 11:27 · Розділ: Природа

Сипучі піски - явище небезпечне і до цього часу невивчене. Вчені, як і раніше не можуть дійти згоди про їх виникнення та висловлюють різні теорії про природу цього таємничого явища. Так, наприклад, американський вчений, Джордж Кларк схильний у всьому "звинувачувати" підземні води.

На думку фахівця, властивості сипучих пісків схожі з властивостями рідкого середовища, і "плинність" є характерним станом такого піску. Як аргумент він наводить факт, що це явище зазвичай зустрічається в тих регіонах, де часто змінюється не тільки напрям підземних потоків, але й рівень води в них.

Небезпеку піски таять в собі під час зниження рівня підземних вод. В такі періоди вони набувають сипучих властивостей, затягуючи в підземні глибини необережних перехожих. Слід додати, що від зайвих рухів затягування тільки прискорюється. Тож єдина надія на порятунок - спокій і швидко надана допомога збоку.

Саме наявністю величезної підземної річки під Сахарою, вчені пояснюють природу сипучих пісків цієї пустелі. Приховану річку вдалося "вирахувати" за допомогою знімків, зроблених із супутника.

Джерело science.ru


Інші новини розділу