В антикварному магазині виявлено шолом ХІ століття Автор: Вікторія · Опубліковано: 06.10.2009 10:16 · Розділ: Цікаві факти

Залізний шолом XI століття виявлено в антикварному магазині в одному з графств центральної частини Великобританії. Вчені підозрюють, що це - чи не єдиний відомий елемент лицарського спорядження, пов'язаний з історичною битвою англосаксів і вікінгів при Стамфорд-Бріджі (1066 рік).

Бірка антиквара свідчить, що шолом було знайдено в 1950 році в річці Дервент поблизу сучасного села Стамфорд-Брідж. Саме там у 1066 році військо англосаксонського короля Гарольда II Годвінсона (Harold Godwinson) розбило вікінгів на чолі з королем Гаральдом Суворим (Harald Hardrade). Втім, ця перемога не допомогла англосаксам: через три тижні в битві при Гастінгсі вони зазнали поразки від нормандського герцога Вільгельма, якому судилося стати англійським королем Вільгельмом I Завойовником (William the Conqueror).

Незалежна експертиза шолома не дала переконливої відповіді на питання, чи можна з впевненістю віднести цей елемент лицарського спорядження до XI століттям. З одного боку, низько-вуглецеве залізо, з якого зроблено шолом, зустрічається протягом величезного часового відрізку від епохи кельтів до Промислової революції. Але, з іншого боку, форма шолома відповідає саме вищезазначеному історичному періоду.

Джерело newsland.ru


Інші новини розділу