Бджоли здатні виявляти вибухівку Автор: Вікторія · Опубліковано: 05.10.2009 11:56 · Розділ: Цікаві факти

В боротьбі з тероризмом дослідники пропонують використовувати новий вид "зброї", - медоносних бджіл. Дослідники з британської компанії "Інсентінел", за підтримки уряду Об’єднаного Королівства, навчають бджіл виявляти вибухівку по запаху. В подальшому планується використовувати тренованих комах в аеропортах королівства. З часом, бджоли-шукачі, як вважають фахівці, почнуть "відвідувати" музеї та масштабні спортивні заходи.

"Перевага бджіл полягає в тому, що вони надзвичайно чутливі до запахів, дешеві у використанні та мешкають по всьому світу", - стверджує голова дослідницького відділу "Інсентінел", Матильда Брайенс. За її словами, розрізняти запах вибухівки, заохочуючи підсолодженою водою, їх можна навчити всього за кілька годин.

Після проходження спецпідготовки, бджіл поміщають у спеціально розроблений вченими контейнер-детектор по 36 особин. "У дикій природі бджоли користуються нюхом для збору нектару, і їх висунутий хоботок вказує на те, що поживу знайдено", - коментують вчені. За даними, всередину контейнера вбудовано оптичну систему. "Як тільки бджола висовує хоботок, вона перериває спрямований світловий промінь, і цей сигнал фіксується комп'ютером".

Компанія-розробник не виключає, що даний пристрій також можна буде використовувати в медичних цілях для розпізнання хімікатів (наприклад, по диханню, зразках крові, тощо) в тілі пацієнта.

Джерело ecoportal.ru


Інші новини розділу