Розроблено "шпигунське" обладнання майбутнього Автор: Вікторія · Опубліковано: 05.10.2009 10:34 · Розділ: Нові технології

Американські вчені розробили систему, яка дозволяє реєструвати через стіни пересування людей, використовуючи дані про рівень сигналу в безпровідниковій мережі.

В основі нової технології лежить проста ідея: якщо через кімнату проходить бездротова мережа, то розташування і переміщення об'єктів всередині впливає на рівень сигналу між клієнтами. Зокрема, якщо комп'ютерів в мережі досить багато, то аналіз змін сигналу дозволяє реєструвати рух.

В рамках практичного досліду, вчені розставили всередині звичайного будинку 34 ресівери бездротової мережі з протоколом IEEE 802.15.4. Дані про рівень сигналу між приймачами збиралися на один комп'ютер, де аналізувалися за допомогою спеціальної комп'ютерної програми. В результаті, вченим вдалося зареєструвати рух в одній з кімнат будинку, де приймачів не було.

Поточний стан технології далекий від ідеального - вчені змогли визначити траєкторію пересування з точністю до метра, проте вони схильні вважати, що подальший розвиток їхніх ідей дозволить реєструвати рух точніше. При цьому вартість нової системи вкрай мала в порівнянні з існуючими аналогами для виконання подібних завдань: пристойний комплект «шпигунського» обладнання, що дозволяє бачити крізь стіни, коштує близько 100 тис. дол. США.

Джерело rosbalt.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.