Sony представляє бездротову систему передачі електроенергії Автор: Вікторія · Опубліковано: 05.10.2009 09:15 · Розділ: Нові технології

Корпорація Sony добилася серйозних успіхів в області безпровідникової передачі електрики. Інженери компанії створили експериментальну установку, за допомогою якої вдалося постачати енергію 22-дюймовому рідкокристалічному телевізору без використання традиційних кабелів.

Запропонована технологія базується на ефекті магнітного резонансу. Пристрій складається з двох котушок: первинна підключається до джерела змінного струму, вторинна - до приладу, який необхідно забезпечити електроенергією. Якщо в магнітне поле, що створюється первинною котушкою, внести вторинну котушку, що випромінює енергію на тій же частоті, то всередині системи наступає резонанс, і, в результаті, виникає електричний струм.

Фото взято з сайту compulenta.ru
Фото взято з сайту compulenta.ru

Прототип системи Sony дозволяє передавати електрику на відстань до 50 см, а при використанні спеціального пасивного блоку, що розміщується між котушками, - на всі 80 см.

Проте ефективність експериментальної установки не надто висока. При передачі розсіюється близько 20% електроенергії, ще якась частина губиться в ланцюзі, підключеному до вторинної котушки. Дослідники вважають, що в перспективі їм вдасться підвищити ККД установки.

Джерело compulenta.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.