Стан імунної системи людини тісно пов'язаний з пам'яттю Автор: Вікторія · Опубліковано: 05.10.2009 11:33 · Розділ: Цікаві факти

Фахівці з Університетів міст Любек та Кіль (Німеччина) довели, що невелика молекула, яка синтезується імунною системою людини, може сприяти запам’ятовуванню інформації (консолідації пам’яті) під час сну.

Мова йде про інтерлейкін 6 - цитокін, за утворення якого відповідають клітини імунної системи людини: макрофаги і Т-лімфоцити. Він стимулює імунну реакцію при травматичних ураженнях тканин, наслідками яких можуть бути запальні процеси.

В експериментах, проведених дослідниками, прийняли участь 17 здорових молодих чоловіків. Добровольці провели дві ночі в лабораторії; перед сном вони читали коротке оповідання (з нейтральним змістом або з яскравим емоційним забарвленням), а потім приймали інтерлейкін 6, або ж плацебо. Дослідники спостерігали за змінами електричної активності головного мозку чоловіків протягом усієї ночі.

В другій половині експерименту, волонтери, які приймали інтерлейкін, пройшли електроенцефалограму, в результаті чого було виявлено чіткі зміни показників повільної активності (0,5-4 Гц).

Вранці наступного дня учасників експерименту просили написати якомога більше слів з прочитаних оповідань, які їм вдалося запам'ятати. Оцінивши "успіхи" добровольців, вчені встановили, що інтерлейкін 6 надзвичайно позитивно впливає на процеси запам’ятовування, однак, тільки у випадку емоційно забарвленої інформації.

«Це надзвичайно цікаві дані, оскільки раніше інтерлейкін 6 ніколи не розглядався як речовина, що здатна впливати на процеси пізнання», - коментує один з дослідників.

Джерело news2.ru


Інші новини розділу