Виявлено руїни стародавнього амфітеатру Автор: Вікторія · Опубліковано: 02.10.2009 11:42 · Розділ: Цікаві факти

Археологи з університетів Саутгемптона та Кембриджу (Великобританія) виявили руїни амфітеатру в стародавньому порту недалеко від Риму.

За словами вчених, споруда, яка могла вміщати до двох тисяч чоловік, використовувалася для гладіаторських боїв, цькування тварин та інсценувань морських битв. Арена була виявлена всередині величезного палацу в імперському стилі, який розташовувався в старому порту на відстані 32 км від італійської столиці. Розкопки на берегах шестикутного озера, яке було частиною порту, тривали два роки.

Знайдений амфітеатр має традиційну овальну форму і за розміром його можна порівняти з Пантеоном в Римі. Розкішне оздоблення споруди та її масивні колони наводять на думку, що зводилася вона для вищої знаті, можливо навіть сам імператор відвідував її. Більш того, археологи підозрюють, що заходи, які проводилися тут, призначалися для вузького кола осіб.

Під час розкопок також було виявлено 90-метровий канал і тисячі дрібних артефактів, включаючи мармурову голову чоловічий скульптури.

Фото взято з сайту science.compulenta.ru
Фото взято з сайту science.compulenta.ru

Вчені сподіваються, що знахідки допоможуть їм відповісти на безліч запитань про розвиток древнього порту і його зв'язки із прилеглим, але більш відомим портом Остія, що розміщувався на березі річки Тібр.

Джерело science.compulenta.ru


Інші новини розділу