У США відбулось вручення премії "Ig Nobel" Автор: Вікторія · Опубліковано: 02.10.2009 12:43 · Розділ: Культура

У Гарвардському університеті вже 19-й раз поспіль відбулося вручення Шнобелівських (Антинобелівських) премій. Претендентами на такі нагороди стають люди, наукові досягнення яких «спочатку викликають сміх, а потім змушують задуматися».

Переможцями в галузі «Ветеринарія» були визнані Кетрін Дуглас і Пітер Роулінсон за відкриття того факту, що корови, у яких є клички, дають більше молока, ніж безіменні тварини.

Інша група вчених, яка в результаті тривалих досліджень встановила, що по голові краще бити повною пляшкою пива, ніж порожньою, перемогла в номінації «Світ».

Приз у галузі Економіки здобули керівники чотирьох ісландських банків, які показали, як маленькі банки можуть стати великими, а потім знову маленькими. А з «Хімії» нагороду отримали Хав'єр Моралес, Мігель Апатіга і Віктор Кастан за те, що створили алмази з текіли.

Премію з «Медицини» отримав Дональд Унгер за те, що протягом 60 років ламав суглоби тільки на лівій руці, щоб дізнатися, чи сприяють подібного роду травми розвитку артриту.

У галузі «Фізика» виграли Кетрін Віткоум, Ліза Шапіро і Даніель Ліберман за те, що з'ясували, як вагітним жінкам вдається втримати рівновагу.

А в номінації «Література» перемогли ірландські поліцейські, які виписали 50 штрафів якомусь Prawo Jazdy, що в перекладі з польської означає «водійські права».

У сфері «Охорона здоров'я» приз дістався Елені Боднар, Рафаелю Лі і Сандрі Меріджен за те, що винайшли бюстгальтер, який може бути перетворений у противогаз.

Шнобелівська премія з «Математики» дісталася Гідеон Гоно і Резервного банку Зімбабве за друк банкнот номіналом від одного цента до 100 трлн. зімбабвійських доларів.

Премія «Ig Nobel» була заснована в 1991 році Марком Ебрехемсом і гумористичним журналом «Аннали неймовірних досліджень». Церемонія вручення премії традиційно проходить в головному лекційному залі одного з найпрестижніших навчальних закладів світу - Гарвардського університету (штат Масачусетс, США).

Як наголошується на сайті журналу, «наша мета полягає в. .. заохоченні цікавості людей. .. (Ми хочемо), щоб вони поставили собі питання: звідки беруться критерії «важливості» або «не важливості» чого-небудь, і що реально, а що нереально – і в науці, і в інших галузях».

Шнобелівські премії вручаються незадовго до оголошення лауреатів найпрестижнішої наукової премії - Нобелівської. Вручають ці жартівливі «антинаукові» премії справжні нобелівські лауреати. При цьому вчені нагороджуються навіть не стільки за результати свого дослідження, скільки за вибір самої його теми. Премія вручається в десяти номінаціях: археологія, біологія, хімія, когнітивістика (наука про мислення), економіка, література, медицина, дієтологія, світ і фізика.

Джерело: www.bbc.co.uk


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?