Танго зараховано до нематеріальної культурної спадщини Автор: Вікторія · Опубліковано: 01.10.2009 16:23 · Розділ: Культура

Новими назвами поповнився список нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО. До реєстру, згідно з рішенням Міжурядового комітету організації, сесія якої проходить в Абу-Дабі, були внесені 76 різних дійств - танці, святкування, фольклорні та релігійні уявлення, властиві культурам тих чи інших народів світу.

Серед інших, до переліку ввійшло, аргентинське танго, що в одночасно поєднує в собі музику, танець та поезію, сплітаючись у яскраве та видовищне дійство. Увагою комітету були відзначені також угорське свято Бусо в Мохачі - традиційний народний карнавал, який знаменує собою закінчення зими, і водний фестиваль човнів-драконів, який народності в Китаї та за його межами проводять у п'ятий день п'ятого числа кожного місяця.

До списку нематеріальної культурної спадщини увійшли народні промисли, секрети яких із століття в століття передаються від майстра до учня у вузькому колі людей. Прикладом тому служить традиція плетіння мережив "лефкара" в однойменному селі на південному заході Кіпру, відомого ще з XIV століття, та індонезійський батик - бавовняна або шовкова розмальована вручну тканина, яка супроводжує жителів Індонезії від народження до смерті.

Свято Навруз, яким відзначається новий рік та прихід весни, є спільним для народів відразу кількох держав - від Азербайджану до Індії. Саме цим і пояснюється різне написання свята - Нооруз, Новруз, Невруз. На відміну від нього, так звана хода Святого серця відзначається кожну весну на сороковий день після Великодня лише в бельгійському місті Брюгге. Обидва свята, відомі своїми барвистими церемоніями, занесені до реєстру ЮНЕСКО.

Учасники Міжурядового комітету організації відзначили унікальну мову свисту острова Гомера (Канарські острови), що отримала назву "сільбо". Вона передається з покоління в покоління, будучи єдиною у світі цілком сформованою мовою свисту, що використовується великою громадою людей - більш ніж 22 тисячами мешканців острова.

Репрезентативний список нематеріальної культурної спадщини людства був заснований ЮНЕСКО в листопаді 2008 року. Він доповнює перелік визначних пам'яток документальної спадщини. Організація Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) на сьогоднішній день є лідером серед міжнародних структур за кількістю представлених держав: в її лавах налічується 193 країни-учасниці та шість асоційованих країн.

Джерело novoteka.ru


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?