В Росії ввели «комендантську годину» для підлітків Автор: Lussilda · Опубліковано: 07.02.2009 00:13 · Розділ: Події у світі

Держдума Росії переглянула закон "Про основні гарантії прав дитини". Відтепер діти віком до 16 років з 23:00 до 6:00 ранку не можуть з'являтися в громадських місцях і на вулицях міста без супроводу дорослих. «Поправити» закон запропонував сам Дмитро Медведєв

В новому читанні федерального закону йдеться про обмеження перебування дітей у громадських місцях у вечірній і нічний час без старших. Відповідальність за порушення комендантської години буде покладена на батьків. За нехтування новими правилами з недбайливих родичів будуть стягувати штраф в розмірі 35 тисяч російських рублів. Це близько тисячі доларів.

Окрім того, дітям до 18 років заборонено в будь-який час доби перебувати в питних закладах, що торгують винятково спиртними напоями, і в місцях, де продається «продукція сексуального характеру». Перелік громадських місць, у тому числі ресторани, ігорні будинки, кафе, бари, клуби, де дітям і підліткам в пізній час перебувати самим заборонено, відтепер чітко визначений.

Грошове покарання (до 40 тисяч рублів) чекає й власників розважальних закладів, що порушили введені Держдумою обмеження.

Головна причина таких жорстких заходів – зростаюча кількість злочинів, вчинених проти дітей, а також кількість протиправних дій з боку підлітків, - передає Радіо Свобода з Росії.

За даними Слідчого комітету, у Росії торік безвісти пропало 12,5 тисяч дітей. Та й самі неповнолітні громадяни в недитячий час частіше роблять недитячі вчинки. Так уважають прихильники нововведення. Проти поправок до закону виступали правозахисники, саме вони ввели це визначення - "комендантська година ".

Багато противників нових правил задаються питанням, чи є цей закон конституційним, адже він обмежує свободу переміщення громадян, нехай і неповнолітніх.

Уповноважений по правах дитини в Москві Олексій Головань апелює до тих, хто критикує новий закон: «За останній час в столиці 1900 дітей просто загинули, причому загибель дітей була саме через злочинні зазіхання з боку дорослих, а 2330 дітей отримали велику шкоду здоров'ю».

«У нас гинуть діти у такій величезній кількості, а ми говоримо: ой, ми порушуємо якісь інтереси дітей. А скільки в нас сексуальних злочинів! Знову ж, тільки за 9 місяців минулого року було зроблено 784 сексуальних дій щодо дітей. А ще в нас кожен 15- й злочин вчиняється неповнолітніми. Це, до речі, дуже серйозна статистика. Тому я вважаю, що ці заходи трохи запізнілі й все-таки неповні. Треба йти далі» - заявив О.Головань.

До речі, Федеральний закон хоча і є основним для регіонів, але місцеві депутати можуть внести до нього свої корективи. Правда, лише в більш жорстоку сторону. Приміром, в Краснодарському краї, де аналогічний документ уже працює, перебувати в громадських місцях без супроводу батьків заборонене дітям, що не досягли семирічного віку. Причому незалежно від часу доби.

Джерело: Радіо Свобода


Інші новини розділу