В Індії виявлено велику популяцію бородачів-ягнятників Автор: Вікторія · Опубліковано: 01.10.2009 09:50 · Розділ: Природа

У віддаленій частині індійського штату Хімачал-Прадеш знайдено досить велику популяцію рідкісного птаха, бородача-ягнятника.

Ягнятник, гриф-бородач, або (Gypaetus barbatus) – вид птахів родини яструбових, живе на півдні Європи, Африці, Центральній Азії,в Україні теж (хоча дуже небагато їх). Гніздиться і горах на висоті до семи тисяч метрів, вважається одним з найбільших представників євразійської орнітофауни – має розмах крил до 2,5 метрів при довжині тіла більше метра. В силу різних обставин, цей птах знаходиться на грані зникнення, він занесений до Червоної Книги Росії. Світова популяція налічує від двох до десяти тисяч особин, тому виявлення настільки великої популяції цих птахів є справжньою удачею.

Між іншим, у скороченні чисельності цього виду пернатих вчені звинувачують протизапальний препарат Диклофенак, яким лікують худобу. Харчування кістками такої худоби робить бородачів неплідними.

Індійські орнітологи намагаються розводити бородачів-ягнятників в неволі: в штатах Харьяна і Західна Бенгалія такий експеримент вже двічі виявився успішним.

Джерело cio-world.ru


Інші новини розділу