Худорляві друзі не допоможуть скинути зайву вагу Автор: Lesly · Опубліковано: 30.09.2009 17:09 · Розділ: Краса і здоров'я

Науковці вважають, що худорлява подруга або друг, які залишаються в чудовій формі незважаючи на те, що їдять все підряд у величезних кількостях, не тільки дратує, але й може негативно відбитися на вашій харчовій поведінці. І навпаки, обід з людиною з надмірною вагою приведе до підвищення власного самоконтролю.

До таких висновків дослідники прийшли, провівши експеримент, в ході якого студенти переглядали фільм в парі з особами з надмірною або недостатньою вагою. Зазвичай учасники експерименту наслідували своїх худорлявих сусідів, коли ті вживали висококалорійні десерти. Іншими словами, якщо людина бачить, як її друг поглинає величезні порції їжі без очевидної шкоди для своєї зовнішності, то інтуїтивно починає поводитися так само.

"Ми думаємо, якщо вона скільки їсть і залишається в формі, то і я можу, - пояснює доктор Брент Макферран (Brent McFerran), доцент Університету Британської Колумбії (University of British Columbia), що в Канаді. – З цього випливає, що найбільш небезпечно їсти не з людиною з надмірною вагою, а худорлявою і з гарним апетитом".

Для проведення експерименту, вчені відібрали 210 студенток, які були переконані, що приймають участь в дослідженні по вивченні поведінки телеглядачів; кожна з учасниць переглядала фільм з іншою жінкою, яка насправді була членом команди вчених. В одних випадках дослідниця з’являлася в своєму звичайному вигляді, з нормальною вагою, тоді як в інших вдягала додатковий шар одягу, в результаті чого виглядала товстою.

Під час перегляду фільму їм обом пропонувалися закуски, при чому дослідниця брала свою порцію першою. В загальному, команді Макферана вдалося встановити, що студентки їли більше, бачачи, що їхня худорлява компаньйонка не відмовляється від їжі, ніж тоді коли таку ж саму порцію споживала "учасниця експерименту" з надмірною вагою. Наприклад, коли худорлява дослідниця з’їдала близько 30 цукерок, то студентки також дозволяли собі з’їсти близько 10 цукерок. Якщо ж дослідниця була "товстою" і поглинала таку ж кількість цукерок, то учасниці з’їдали близько шести.

"На нашу харчову поведінку найбільший вплив здійснює оточення", - вважає Макферан. Проте, такі висновки аж ніяк не означають, що ми повинні відмінити всі заплановані обіди з худорлявими друзями. "Якщо ми будемо думати про те, що робимо наперед, то зможемо, принаймні в деякій мірі застрахувати себе від переїдання", - додав він.

Наприклад, він пропонує, замість того, щоб спостерігати як ваш друг поглинає десерт і сліпо повторювати за ним, пригадати собі, що ми всі унікальні, з різними типами метаболізму і витрачаємо неоднакову кількість калорій. В таких випадках важливо зосередитися на власній цілі харчуватися раціонально, а не автоматично копіювати друга.

Джерело: chinadaily.com.cn


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.