Визначено двадцятку кращих книг письменників-сучасників Автор: Вікторія · Опубліковано: 30.09.2009 14:59 · Розділ: Культура

Американський літературний журнал The Millions опублікував дві версії списку 20 найкращих книг XXI століття. Один варіант складений читачами журналу, які голосували за допомогою соціальної мережі Facebook, а другий - експертами видання, в число яких увійшли видавці, критики і письменники.

Двадцятку кращих книг за версією фахівців очолив роман "Поправки" (The Corrections) американського письменника Джонатана Франзена, що вийшов в 2001 році. У читацькому рейтингу він посів лише восьму позицію. У той же час, роман Жуно Діаса "Коротке і дивовижне життя Оскара Уао" (The Brief Wondrous Life of Oscar Wao), який читачі визнали кращим, в списку експертів опинився на 11-му місці.

Тим не менше, 10 книг потрапили і в читацький рейтинг, і в двадцятку, складену експертами. Серед них "Хмарний атлас" (Cloud Atlas) Девіда Мітчелла (3-е місце в рейтингу експертів, 4-е місце в читацькому), "2666" Роберто Болані (4-е місце в двадцятці за версією експертів, 2-е місце в читацькому рейтингу) і "Дорога" (Road) Кормака Маккарті (6-е місце за версією експертів, 5-е - на думку читачів).

Також читачі включили до списку кращих "Кафку на пляжі" Харукі Муракамі, "Білі зуби" (White Teeth) Зеді Сміт і роман "Той, що біжить за вітром" (The Kite Runner) Халеда Хоссейні, які взагалі не ввійшли в рейтинг, складений фахівцями.

Джерело mobus.com


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?