На орбіті відкриється космічна пивоварня Автор: Вікторія · Опубліковано: 30.09.2009 12:08 · Розділ: Наука

Екіпаж транспортного пілотованого корабля «Союз ТМА-16», запуск якого заплановано на сьогодні, 30 вересня, доставить на Міжнародну космічну станцію дріжджі для виготовлення хліба і пива: дослідники планують вивчити вплив невагомості на процес росту та розмноження дріжджових грибів.

«Ми вирішили провести експеримент в умовах мікрогравітації, щоб зрозуміти, як вона вплине на ріст дріжджів. Ми також хочемо подивитися, чи можна отримати в цих умовах білок», - пояснив професор біоінженерії Відкритого університету Брюсселя, Роні Вілларт. Якщо все пройде успішно, в майбутньому вчені на МКС зможуть навіть варити пиво з низьким вмістом алкоголю - спеціально для працюючих на станції космонавтів.

«Нічого страшного в тому, що вони будуть його пити немає, - це навіть корисно, - стверджує Вілларт. - В принципі, наш експеримент має далекоглядну мету - виробництво їжі та напоїв в умовах невагомості. Це надзвичайно важливо для космонавтів, що працюють на МКС».

Космічний «дріжджовий» експеримент може виявитися корисним і на Землі. В ході цього дослідження планується також вивчити перспективи виробництва пива та хліба з тривалим терміном зберігання в земних умовах.

Джерело mail.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.